Gabinet Weterynaryjny "Bahati" Skórzewo/Poznań

Gabinet Weterynaryjny "Bahati" Skórzewo/Poznań W gabinecie przyjmuje lek.wet.Karolina Mazurkiewicz oraz lek.wet. Agnieszka Wolska. Brak zapisów wizyt na godzinę.

Gabinet oferuje :
- wizyty bez rejestracji , leczenie i profilaktyka małych zwierząt
- zabiegi z zakresu chirurgii miękkiej oraz stomatologii
-chipowanie i wystawianie paszportów
-usg
-badania krwi
-laseroterapia i magnetoterapia
- tonometria Ostatni pacjent rejestrowany 15 minut przed zamknięciem gabinetu według kolejności przyjścia. W soboty pełnimy dyżur dla nagłych przypadków a zabiegi pielęgn

acyjne są 100 % droższe
Oferujemy:
-badanie, leczenie , profilaktykę, chipowanie i wystawienie paszportu
-badania laboratoryjne IDEXX na miejscu w gabinecie lub w laboratoriach zewnętrznych
-badanie moczu, kału
- usg wykonane przez specjalistę lek.wet. Katarzynę Szczepańską na wysokiej jakości sprzęcie
-lasero/magnetoterapia
-tonometria
-zabiegi z zakresu chirurgii miękkiej i stomatologii
-zabiegi pielęgnacyjne np czyszczenie uszu, obcięcie pazurów, opróżnienie gruczołów

Uwaga !!!W czwartek  30.04 gabinet czynny od 9:00- 17:00 .  Od 1.05- 3.05 NIECZYNNE. Życzymy udanej majówki 🌷🌞
27/04/2026

Uwaga !!!
W czwartek 30.04 gabinet czynny od 9:00- 17:00 . Od 1.05- 3.05 NIECZYNNE.

Życzymy udanej majówki 🌷🌞

Uwaga 📣📣📣Zaginęła na terenie Skórzewa .Kotka niewychodząca. Reaguje na imię, Miki.Kontakt do właściciela  723 190 430.
21/04/2026

Uwaga 📣📣📣

Zaginęła na terenie Skórzewa .
Kotka niewychodząca. Reaguje na imię, Miki.

Kontakt do właściciela 723 190 430.

Uwaga 📢📢📢 Kleszcze atakują 📢📢📢13 lat działania gabinetu i nigdy nie miałyśmy takiego wysypu kleszczy i chorób odkleszczo...
16/04/2026

Uwaga 📢📢📢 Kleszcze atakują 📢📢📢

13 lat działania gabinetu i nigdy nie miałyśmy takiego wysypu kleszczy i chorób odkleszczowych . Tak źle nie było nigdy . Dlatego apelujemy- NIE LEKCEWAŻMY PROFILAKTYKI . Wystarczy jeden kleszcz a pies nie musi biegać po lasach aby go złapać.
Na zdjęciu Łatek podczas kroplówki w gabinecie. Miał pecha i złapał kleszcza, który był nosicielem Babesia Canis.
Tylko dzięki natychmiastowej reakcji Opiekunów , szybkiej diagnozie i podaniu leków Łatek wraca do zdrowia.

👇👇👇

🐾 Babesia canis u psa – co warto wiedzieć? 🐾
Babesia canis to pierwotniak wywołujący groźną chorobę odkleszczową – babeszjozę. Do zakażenia dochodzi najczęściej poprzez ukąszenie przez zakażonego kleszcza. Choroba rozwija się szybko i może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia psa.

🔬 Objawy, na które warto zwrócić uwagę:
--- apatia i osłabienie
--- wysoka gorączka
--- brak apetytu
--- ciemny (herbaciany) kolor moczu
--- bladość lub zażółcenie błon śluzowych
--- przyspieszony oddech i tętno

⚠️ Dlaczego to groźne?
Babesia atakuje czerwone krwinki, prowadząc do ich rozpadu (hemolizy), co może skutkować anemią oraz niewydolnością narządów.

💉 Leczenie:
Wczesna diagnoza i szybkie wdrożenie leczenia znacząco zwiększają szanse na powrót do zdrowia. Terapia obejmuje podanie odpowiednich leków oraz, w cięższych przypadkach, leczenie wspomagające- kroplówki, suplementy .

📣📣📣 Profilaktyka to podstawa! 📣📣📣

W naszym Gabinecie znajdą Państwo skuteczne preparaty na kleszcze – dopasowane do potrzeb Państwa psa lub kota.

Chętnie doradzimy, który produkt będzie najlepszy 🐶🐱

Z  okazji Świąt Wielkanocnych życzymy Państwu dużo zdrowia, spokoju oraz radości płynącej ze wspólnie spędzonych chwil –...
04/04/2026

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy Państwu dużo zdrowia, spokoju oraz radości płynącej ze wspólnie spędzonych chwil – zarówno w gronie najbliższych, jak i Waszych ukochanych pupili.
Niech ten wyjątkowy czas przyniesie wiosenną energię, nadzieję oraz wiele powodów do uśmiechu.

Wesołych Świąt Wielkanocnych! 🐣🌷
Zespół Bahati 😄

Edit. Wyrokiem nakazowym oprawcy zostali skazani za znecanie nad psem.Edit. Poznańska Prokuratura przesłała do Sądu akt ...
18/02/2026

Edit. Wyrokiem nakazowym oprawcy zostali skazani za znecanie nad psem.
Edit. Poznańska Prokuratura przesłała do Sądu akt oskarżenia przeciwko właścicielom pieska .

Nasz zawód to nie tylko leczenie . To również reagowanie na zadawanie bólu i cierpienia.

Kodeks etyki lekarza weterynarii
Art. 30
1. Powinnością lekarza weterynarii jest przestrzeganie, a w miarę możliwości upowszechnianie praw zwierząt oraz respektowanie podstawowych zasad sozologii.
2. Lekarz weterynarii zobowiązany jest zwracać uwagę właścicielom lub opiekunom zwierząt oraz organom publicznym na nieprawidłowości w zakresie ochrony zdrowia publicznego, ochrony zdrowia i poszanowania praw zwierząt, a także na zagrożenia ekologiczne.
3. Lekarz weterynarii powinien wpływać na zapewnienie zwierzętom dobrostanu.
4. Lekarz weterynarii przeciwstawia się niewłaściwym zachowaniom wobec zwierząt i korzysta z uprawnień przysługujących mu w tym zakresie.

Widziałyśmy w gabinecie dużo a jeszcze więcej w terenie na interwencjach . Płaczemy rzadko , częściej kiedy przeprowadzamy zwierzaka za tęczowy most , z bezsilności i smutku po stracie pacjenta .
Dzisiaj płakałam. Płakałam nad tym biednym psem i obiecałam, że tego tak nie zostawię.
Staruszek yorka został dzisiaj przyniesiony na eutanazję- bo nie ma oczu , bo już w zasadzie tylko śpi , nie chodzi i zalatwia się pod siebie . Starość oczywiście nie jest wskazaniem do eutanazji ,ale kiedy zwierzak ma już tylko egzystować i umierać śmiercią głodową to nie widzę powodu aby odmawiać jej wykonania .
Pies dostal premedykację i Państwo nie chcieli zostać do końca . Też to rozumiem . Nie każdy sobie z tym radzi. Zostałam przy nim do końca tylko ja i po śmierci pogłaskałam po głowie . Tam gdzie miały być oczy były wielkie kołtuny sierści. Okazało się ,że oczy tego psa były- pod warstwą sierści z ropą , łzami i nie wiem czego jeszcze .
Nie wyobrażam sobie ile ten pies wycierpiał. W oczach miał kłaki , codziennie przez drażnienie ciała obcego po rogówce odczuwał ból .
Zarosły mu oczy za życia . Chciał widzieć, ale przez zaniedbanie nie mógł.
Tłumaczenie " opiekuna " ? W zasadzie żadne. " Bo stary " . Nic już przy nim nie robili , bo się wyrywał . Do nikogo o pomoc się nie zwrócili i tak pies dogorywał w domu . Ostatnia wizyta u nas dwa lata temu ,ale w sprawie eutanazji dzwonili jakiś miesiąc temu tłumacząc, że pies już cierpi.Dzisiaj w gabinecie usłyszałam, że "już zaczął śmierdzieć i przyjechaliśmy na terminacje " Naprawdę trzeba czekać aż dojdzie do takiego stanu ? 😔

Naszym powołaniem i obowiązkiem jest pomagać zwierzętom .Naszym obowiązkiem jest też zgłaszanie wszelkich objawów znęcania . Ten pies był bardzo chudy ,miał długie pazury , odparzone pachwiny , zęby z ogromnym kamieniem , gdzie po naciśnięciu dziąseł wypływala ropa ... Jednak zdaję sobie sprawę, że ludzie boją się znieczulić starszego psa aby wyrwać mu zeby, że długie pazury nie powodują cierpienia a odparzenia były od pieluchy . To można jeszcze jakoś wytlumaczyć .Ale na litość boską, tak zaklejonych oczu nie widziałyśmy nigdy . NIGDY .

Takie drastyczne przypadki zdarzają się u nas niezwykle rzadko . I niestety dotyczą najczęściej zwierząt starszych . Jak juz stary to opieka jest zbędna , nie opłaca sie i w zasadzie " po co , jak już długo nie pożyje " A ile się wycierpi na starość to jego , bo przychodzą na eutanazje kiedy już przeszkadza- śmierdzi, kaszle i spać nie daje , brudzi albo wyje ... A przecież opieka nad psem to zobowiązanie na całe jego zycie i należy mu się godna starość i godne odejście. Nie może konać w cierpieniu .To nie podlega dyskusji .

Szacunek i empatię do zwierząt się ma lub nie . Nie da się byc dobrym człowiekiem i jednocześnie tak potraktować swojego psa. I dlatego nie możemy przejść obok tego obojętnie.

Psiak juz nie cierpi . Nam nie pozostaje nic innego jak zgłosić znęcanie i błagać los aby nigdy wiecej nie postawił na naszej drodze takich ludzi .

💔😔

Nie można się łudzić, że w okresie noworocznym będzie cicho i obędzie się bez strzelania 😔 Dlatego najważniejsze👇📢 NIE P...
30/12/2025

Nie można się łudzić, że w okresie noworocznym będzie cicho i obędzie się bez strzelania 😔 Dlatego najważniejsze👇

📢 NIE POZWÓL ZAGINĄĆ SWOJEMU PUPILOWI 📢

1. Sprzęt: podstawa bezpieczeństwa

🔹 Szelki typu „antyucieczkowe” (3-punktowe)
Mają dodatkowy pasek za żebrami, więc pies nie wysunie się do tyłu
👉 Zwykłe szelki typu „H” albo obroża nie są wystarczające przy panice.

🔹 Smycz, nie linka automatyczna
Najlepiej smycz krótka , z mocnym karabińczykiem
Linki automatyczne zwiększają ryzyko zerwania i dają psu „moment rozpędu”

🔹 Podwójne zabezpieczenie (jeśli pies bardzo lękowy)
Smycz przypięta do szelek + druga do obroży.

2. Identyfikacja – na wypadek ucieczki
Adresówka z numerem telefonu.
Chip (zarejestrowany!/proszę sprawdzić bazę danych)

3.Dobrze widoczna obroża /świecące zawieszki- nawet jeśli pies chodzi w szelkach

To nie zapobiega ucieczce, ale znacznie zwiększa szanse powrotu/zauważenia psa.

Kotów NIE WYPUSZCZAMY na noc .

Jeśli jeszcze ktoś z Państwa nie zakupił preparatów uspokajających dla swojego pupila , to zapraszamy. Dobierzemy odpowiednie leki / suplementy aby pomóc przetrwać ten trudny dla nich czas .

Życzymy spokojnego i bezpiecznego Sylwestra .

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Państwu,aby choinka przetrwała do Trzech Króli,bombki nie stały się zabawkami, ...
24/12/2025

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Państwu,aby choinka przetrwała do Trzech Króli,bombki nie stały się zabawkami, a wigilijny karp nie został „zniknięty” spod stołu 🐶😼
Niech Państwa pupile będą zdrowi, radośni i pełni energii (ale tylko tyle, ile potrzeba 😉),a nadchodzący Nowy Rok niech przyniesie jak najmniej wizyt u Nas —poza tymi kontrolnymi i pełnymi uśmiechu!

Dziękujemy za zaufanie i za to,że tak wspaniale dbacie o swoich czworonożnych przyjaciół.
Wesołych, spokojnych Świąt I szczęśliwego Nowego Roku! 🎁✨

Zespół Bahati 🐕🐈

15/11/2025

Uwaga !!!
Z powodu konferencji w piątek 21.11 gabinet czynny od 9:00- 12:00 .
Sobota 22.11. NIECZYNNE
Za utrudnienia przepraszamy.

04/11/2025

Uwaga 📢
Gabinet będzie nieczynny w poniedziałek 10.11 oraz wtorek 11.11 .
Życzymy spokojnego długiego weekendu 🙂

📢
10/06/2025

📢

Adres

Ulica Poznańska 131/8
Skórzewo
60-185

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 09:00 - 19:45
Wtorek 09:00 - 19:45
Środa 09:00 - 19:45
Czwartek 09:00 - 19:45
Piątek 09:00 - 19:45
Sobota 09:00 - 13:00

Telefon

+48508421577

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Gabinet Weterynaryjny "Bahati" Skórzewo/Poznań umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Gabinet Weterynaryjny "Bahati" Skórzewo/Poznań:

Udostępnij

Kategoria