Kutyaduma Központ Sződ, Kutyaiskola és Kutyanapközi

Kutyaduma Központ Sződ, Kutyaiskola és Kutyanapközi Jobb, mint egy kutyaiskola! Gazdaképző, ahova kutyája Önt beíratná! Kutyaduma Központ, egy KutyaJó hely!

20/06/2026

BícsTícs ❤️🐾🌊🌊
A víztől nagyon be tudnak pörögni a kutyák, így minden évben ezt is gyakoroljuk. 😉 Nagy melegben kora reggel, hogy ne zavarjunk senkit, lemegyünk a partra, és azt gyakoroljuk, hogy hogyan kell viselkedni a kutyastrandon a kutyáinknak. 😊🐾😉🐾🌊

A végtelenbe és tovább ... 😉❤️🐾😉❤️🐾

Kutyaduma Központ, egy KutyaJó hely! 🐾🐕❤️✅️😊
A rossz és a jó kutya között a különbség Te vagy! 🐾❤️🐕😊

(A kép-, hanganyag és a szöveg nem felhasználható!)

Tessék, itt egy vidéki pásztorkutya a gyönyörű vörös naplementében a Kutyadumában. Majdnem olyan, mint a városi pásztor,...
18/06/2026

Tessék, itt egy vidéki pásztorkutya a gyönyörű vörös naplementében a Kutyadumában. Majdnem olyan, mint a városi pásztor, de ez vidéki. Hogy mi a különbség? Mindenki döntse el maga. 😉😂🐾

Ezt az üzenetet egy olyan gazditól kaptam, akit ismerhettek innen, mert többször írtam már róluk. A kutya rengetegszer v...
18/06/2026

Ezt az üzenetet egy olyan gazditól kaptam, akit ismerhettek innen, mert többször írtam már róluk. A kutya rengetegszer volt műtve, sajnos sok rossz élménye van a dokinál. Mégis eljött az életükben a pillanat, hogy meg tudtak csinálni egy olyan vizsgálatot, ami akkora vergődős ellenállásba ütközött eddig, hogy bódítani kellett.

"Szia Noémi!
Edi lába még mindig nem javul, így a tegnap délutánt is az orvosnál töltöttük.😞 Ugyanannál az ortopéd szakorvosnál voltunk, aki korábban már többször is műtötte a hátsó lábait, így elég jól ismeri már ezt a 40 kg-s habtestű, állandóan mozgásban lévő, egy másodpercet egy helyben ülni képtelen gazfickót. 😅 Mondta a doki, hogy a pontos diagnózishoz egy alapos ultrahangos vizsgálatra van szükség, hogy a gyulladás pontos helye meghatározható legyen. Így a korábbi Edis tapasztalatai miatt azt mondta, hogy el kell bódítani, mert máskülönben nem tudja elvégezni a vizsgálatot. Ugye a doki nem tudja,hogy időközben megismertünk titeket és olyan szerencsések vagyunk,hogy bekerültünk hozzátok és mindenféle foglalkozás keretében sokat fejlődtünk. Szóval mondtam neki, hogy nem kell bódítani, meg tudjuk csinálni anélkül is a vizsgálatot,ha bemehetek vele. Láttad volna a doki arcát, nem volt boldog. 🤣

De igazam lett 🤩💪 Lefekt***em a kutyát és 20 percig mozdulatlanul kellett feküdnie a vizsgálóasztalon és megcsináltuk. 😍 Így 20 perc kötelező mozdulatlan oldalfekvésért cserébe megúsztunk egy bódítást, ami akárhogy is nézem megterheli a szervezetet, legalább egy félnapos rosszullétet és egy kiadós hasmenést okoz neki. Szóval köszönöm és hálás vagyok nektek! 🥰 A doki utána megkérdezte, hogy ez biztos ugyanaz a kutya? 🤔😂
Már nagyon várom, hogy minden rendbe jöjjön és újra járhassunk hozzátok!"

Mert a problémás és viselkedészavaros kutyáknál az az egyik legnagyobb probléma, hogy a kutya nem találkozik akaratérvényesítéssel a gazda részéről.

Az állatorvosnál 3 lehetőség van: vagy bebódítják, vagy az asszisztensek lefogják, vagy megtanulja a gazda irányítani a helyzetet. Mindenkinek a 3. a legjobb! 😉🐾

Na, ki tudja megmondani, melyik történet "hőse" ő? 😊😊🐾🐾
.. plusz érdekesség, hogy Győr mellől járnak hetente hozzám. 😊😉🐾❤️

A végtelenbe és tovább ... 😉❤️🐾😉❤️🐾

Kutyaduma Központ, egy KutyaJó hely! 🐾🐕❤️✅️😊
A rossz és a jó kutya között a különbség Te vagy! 🐾❤️🐕😊

(A kép-, hanganyag és a szöveg nem felhasználható!)

Esti kiscsibéim 😊❤️🐾
17/06/2026

Esti kiscsibéim 😊❤️🐾

17/06/2026

A "tönkretett" mudi. 2.rész.
Ez a második szocializációs órája nálam annak a kiskutyának, aki őrjöngve, varrógépként próbált végigvarrni minden kutyát, aki a közelében volt. Aki pedig nem volt ott, azokhoz odaszaladt, hogy ott legyen. Ezért kellett kitennem a kölyökcsoportból, és elkezdeni a külön szocializációját. A 2. szoc óra második felére jól elfáradt, és szépen el is csendesedett. 😊 A szembetalálkozások még erős konfliktus neki, de a közösségben mozgás kezd alakulni.

Biztos mindenki találkozott a rólunk kitett videóval. (Ami persze nem azért lett arccal, névvel kitéve, bármilyen kitakarás nélkül, hogy rajtam csámcsogjanak, hanem csak és kizárólag a jóindulat vezérelte a posztolót, hogy beszélgetést kezdeményezzen a témáról, és a fajtáról. Ami jól sikerült, mert ennyi segítségkérő e-mailt rég kaptam.)

Én már a kérdést sem értem, amikor feljön a videóimmal kapcsolatban, hogy miért nem figyelek arra, hogy a kutyák stresszjeleket mutatnak. Miért tekintünk a stresszjelek megjelenésére negatívként? A stresszjel nem egyenlő azzal, hogy valami rossz irányba halad. Nem figyelmen kívül hagyom, hanem dolgozom a stresszjelekkel. A stresszjelek nagyon sok információt hordozhatnak. Olyan, mint a csóválás. Attól függ mit jelent, hogy milyen testhelyzetben, milyen intenzitással, milyen magasan, milyen energiával, milyen mentális állapotban csóvál a kutya. A stresszjel a változás velejárója, a mi életünkben is. Egy új iskola, egy új osztály, egy új közösség, egy új munkahely, egy új csapatsport, egy új kapcsolat … ezek olyan helyzetek, amikor mi emberek is stresszjeleket produkálunk, még akkor is, ha mindent megteszünk, hogy ez ne látszódjon rajtunk, pedig előre megy velük az életünk. Miért akarunk minden stresszjelet elkerülni a kutyáknál? Mint ahogy mi emberek sem szívesen lépünk ki a komfortzónánkból, a kutyák sem szívesen lépnek ki onnan. Általában ha mi emberek kilépünk a komfortzónánkból, akkor az valamilyen külső hatás, vagy jövőbeli tudat kedvéért tesszük meg. Mert tudjuk, hogy (várhatóan) valami jobb lesz. A kutyáknál ez a jövőbeli tudat hiányzik, igy én a külső hatásra építek. Mi tudjuk, hogy mekkora élmény lesz a nyaralás, csak el kell viselni a repülőutat. Tudjuk, hogy jobb lesz az új munkahely, csak ott kell hagyni a régit, és be kell illeszkedni. Ők nem tudják, hogy sokkal jobb lesz, ha például beszoknak egy csoportba, vagy ha lemennek egy lépcsőn.

A stresszjel változás része. Nem akkor van gond, ha megjelenik, mert az azt jelenti, hogy valamilyen változásba léptünk, itt pl a kutya kikerült a komfortzónájából. Akkor van gond, ha nem csökken, és nem múlik el. A stresszjelek intenzitását, dinamikáját, és változását kell figyelni. Agresszív kutya esetében nálam például nem használhatja azokat a kommunikációs eszközöket, amiket ő úgymond zsigerből használna. Vagyis nem lehet agresszív, nem haraphat, nem lehet tuskó. Hiszen pont ez lenne a lényeg, hogy ne használja az addigi kommunikációs eszközeit, mert azok rosszak! Ha elkezdjük bekontrollálni ezeket a számára aktuálisan használt kommunikációs eszközöket, akkor igen, jön valamilyen stresszjel. De ez nem azt mutatja, hogy rossz felé megyünk. Hanem ebből már tudom, hogy elkezdte érteni, hogy nem használhatja a számára normális, de a közösség számára nem kivánatos viselkedéseket. Márpedig ha a régi eszközeit nem használhatja, akkor el fog kezdeni számára új kommunikációs jelzésekkel próbálkozni. Bekontrollálás alatt pedig sokmindent érthetünk. Például beleültetem az ölembe, és nem hagyom, hogy kimenjen onnan. Mert ha kimenne, előjönnek a régi beidegződések. Mert ha sablonokban gondolkodunk, akkor igen, a kutya az ölemből hamarabb kitámadhat, és is ezt tanítom a gazdáimnak. De sok olyan helyzet van, ahol kilépek ebből a sablonból, mert pont ezzel tudom a visszájára forditani. Vagy mondjuk nem hagyom, hogy a kutya úgymond kimozoghassa a feszültséget magából. Mert ez rengeteg helyzetben ez pont hátrány, nem előny.

… és most komolyan. Ki az aki a gyerekét iskolaváltáskor, egyesével összebarátkoztatja a leendő osztálytársaival. Segítjük amivel tudjuk, a tanár is segíteni fogja az első napokban, akkor azt feltételezzük, hogy a kényszer, és az új helyzettel járó stressz ellenére be fog illeszkedni az adott osztályba. Lesznek barátai, jól fogja érezni magát. Idő kell hozzá? Igen. De ez egy megugorható szint neki.

És meg is érkeztünk a kényszerhez, amit annyiszor emlegettek. Az életünk tele van kényszerekkel. A miénk is, és a kutyáké is. A póráz is egy kényszer, hiszen nem mehet arra a kutya, amerre akar, arra mehet amerre mi akarjuk. Az autó is egy kényszer, csak akkor szállhat ki belőle, amikor mi akarjuk. A kert is egy kényszer, hiszen nem hagyhatja el a mi engedélyünk nélkül. A kényszer azt jelenti, hogy bizonyos kereteken belül tartva, nem hagyunk más választást a kutyának, mint amit mi szeretnénk. De ettől, még ha az elején nehezen is indult, mert félt a póráztól, félt az autótól, nem akart egyedül maradni a kertben, még szereti a pórázt, szereti az autót, szereti a kertet.

Nem azt mondom, hogy csak így jó csinálni. Azt mondom, hogy én így csinálom. Minden hegyre több irányból lehet felmenni. Én pedig már sok hegyen jártam. Dolgoztam éveket menhelyen, éveket szolgálati kutyák mellett, éveket filmes állattréner mellett, éveket önálló filmes állattrénerként, éveket pozitív szemléletű oktatók mellett, versenyeztem saját kutyával, több munkakutya világbajnokságon (IGP) eredményesen, és kiemelkedő eredményekkel részt vettem. Jelenleg is van munkavizsgás, és terápiás vizsgás kutyám is. Nem igazán van olyan szegmense a kutyakiképzésnek, ahol én nem töltöttem sok időt, és nem szereztem tapasztalatot!! Mert nem ugyanaz a láttam, vagy hallottam, vagy olvastam róla, mint az, hogy ott voltam, és csináltam. Nem 1 kutyával, nem tízzel. Sokkal! Megtapasztaltam az adott képzés/módszer/technika jó és rossz oldalát is.

Zárásként pedig megmondom őszintén mindig is irigyeltem azoknak az oktatóknak a magabiztosságát, akik egy kb 1 perces videó alapján határozott, karakán, és persze hiba nélküli állásfoglalást tudnak alkotni, és nem félnek ezt világgá kürtölni. Na nem mintha nekem nem lenne véleményem bármilyen egyperces videóról, de amig nem bizonyosodom meg arról, hogy a gondolataim helyesek, addig akár tévedhetek is, nem? Szerintem igen, hisz nem vagyok a maximalis tudás szintjén. Hányszor van, hogy a Janival állunk egy-egy kutya fölött, és gondolkodunk, hogy merre menjünk vele tovább.
Persze mondhatjuk, hogy én is szoktam más oktatókat kritizálni a posztjaimban, de én 2 dolgot mindig betartok, mielőtt másokról nyilvánosan kiírom a véleményemet:
- Mindig beszélek az adott kutya gazdájával. A gazda mondja el a saját szavaival a történetüket, a megélt dolgokat, a tapasztalatait.
- Már dolgozom a kutyával, és a gazda pozitiv eredményekről számol be.
Mert ezek nélkül hogy gondolhatom, hogy biztosan helyesek amiket én annak tartok? Illetve soha nem nevesitek a posztjaimban senkit. Legtöbbször nem is tudom kiről van szó, mert egyszerűen nem érdekel.

Persze nem vagyunk egyformák. 🙂

Szerencsére 😂😂🐾

A végtelenbe és tovább ... 😉❤️🐾😉❤️🐾

Kutyaduma Központ, egy KutyaJó hely! 🐾🐕❤️✅️😊
A rossz és a jó kutya között a különbség Te vagy! 🐾❤️🐕😊

Az oldalamon továbbra sem lehet nem kultúráltan megnyilvánulni. Azokat azonnal tiltom. Valaki egyszer azt mondta nekem, hogy viseljem el a mérhetetlen gyűlöletet, kioktatást, lekezelést, mert a fészbuk ilyen. Azért ilyen, mert hagyjuk!

(A kép-, hanganyag, és a szöveg nem felhasználható!)

16/06/2026

A videóimnál időről időre feljön az a téma, hogy stresszjeleket produláknak benne a kutyák. Régóta tervezem, de most eljött az ideje annak, hogy erről irjak. Hogy jobban megértsük mi történik, kicsit beszélnék is arról, én voltaképpen mit csinálok. A normál kutyaoktatáson felül leginkább ember elleni, és kutyák elleni agresszióproblémás, és komoly viselkedészavaros kutyákkal foglalkozom. Olyan kutyákkal érkeznek hozzám, akiknél előttem 5-6-7-8 tréner is foglalkozott, de a várt eredményt mégsem érték el. Volt olyan emberagresszív kutya nálam, ahol én voltam a 12. tréner, akinél próbálkoztak … de az első, aki megérint***e a kutyát!!!! Határozottan leültem mellé, és megsimogattam. … és hát lássuk be, ritka flúgos egy állatnak kell lenni ahhoz, hogy mikor felhív egy gazdi, aki elmeséli, hogy 11 trénert megjártak már, videókat küld arról, hogyan harapta meg őket, azt érezzük: Igen! Én ezt a kutyát meg akarom simogatni. 😂😂 Természetesen én sem tudok mindenkinek segíteni, a határaim végesek, de az elmúlt sok év gazdai visszajelzései alapján lényegesebben többet tudok segíteni az agresszív kutyáknak, mint azok a trénerek, akiknél előttem jártak.

Nem tudnám pontosan megfogalmazni az okát, de az biztos, hogy a tudásom sokrétűsége nagyban hozzájárul. Dolgoztam éveket menhelyen, éveket szolgálati kutyák mellett, éveket filmes állattréner mellett, éveket önálló filmes trénerként, éveket pozitív szemléletű oktatók mellett, versenyeztem saját kutyával, több munkakutya (IGP) világbajnokságon eredményesen, és kiemelkedő eredményekkel részt vettem, és a mai napig nem vagyok rest elmenni olyan szemináriumokra, és képzésekre, amikről azt gondolom, hogy általuk fejlődhetek. Jelenleg is van munkavizsgás, és terápiás vizsgás kutyám is. Nem igazán van olyan szegmense a kutyakiképzésnek, ahol én nem töltöttem sok időt, és nem szereztem tapasztalatot!! Mert nem ugyanaz a láttam, vagy hallottam, vagy olvastam róla, mint az, hogy ott voltam, és csináltam. Nem 1 kutyával, nem tízzel. Sokkal! Megtapasztaltam az adott képzés/módszer/technika jó és rossz oldalát is.
A munkámban is, és a magánéletben is (másoknak sajnos) a pillanat érzése ember vagyok. Többször előfordul, hogy a többiek megkérdezik tőlem, hogy egy adott kutyánál miért ezt vagy azt csináltam. És nem tudom megmagyarázni. Nincs indokom rá azon felül, hogy megérzés. Nem vagyok a sablonok embere. Ki tudok szakadni belőlük, és ez nagyon nagy előny. Bármit látok, vagy olvasok a neten, elgondolkodtat, hogy mi lehet benne, amit én is tudok használni. Rendszeresen megnézem általam nem sokra tartott trénerek videóit is, mert sokszor kapok belőlük ötletszikrát, amit utána tudok használni. Nagyon nagyon sokmindent máshogy látok, mint más trénerek.

Többek között ezért már a kérdést sem értem, amikor feljön, hogy miért nem figyelek arra, hogy a kutyák a videóimban stresszjeleket mutatnak. Miért tekintünk a stresszjelek megjelenésére negatívként? A stresszjel nem egyenlő azzal, hogy valami rossz irányba halad. Nem figyelmen kívül hagyom, hanem dolgozom a stresszjelekkel. A stresszjelek nagyon sok információt hordozhatnak. Olyan, mint a csóválás. Attól függ mit jelent, hogy milyen testhelyzetben, milyen intenzitással, milyen magasan, milyen energiával, milyen mentális állapotban csóvál a kutya. A stresszjel a változás velejárója, a mi életünkben is. Egy új iskola, egy új osztály, egy új közösség, egy új munkahely, egy új csapatsport, egy új kapcsolat … ezek olyan helyzetek, amikor mi emberek is stresszjeleket produkálunk, még akkor is, ha mindent megteszünk, hogy ez ne látszódjon rajtunk, pedig előre megy velük az életünk. Miért akarunk minden stresszjelet elkerülni a kutyáknál? Mint ahogy mi emberek sem szívesen lépünk ki a komfortzónánkból, a kutyák sem szívesen lépnek ki onnan. Általában ha mi emberek kilépünk a komfortzónánkból, akkor az valamilyen külső hatás, vagy jövőbeli tudat kedvéért tesszük meg. Mert tudjuk, hogy (várhatóan) valami jobb lesz. A kutyáknál ez a jövőbeli tudat hiányzik, igy én a külső hatásra építek. Mi tudjuk, hogy mekkora élmény lesz a nyaralás, csak el kell viselni a repülőutat. Tudjuk, hogy jobb lesz az új munkahely, csak ott kell hagyni a régit, és be kell illeszkedni. Ők nem tudják, hogy sokkal jobb lesz, ha például beszoknak egy csoportba, vagy ha lemennek egy lépcsőn.
A stresszjel változás része. Nem akkor van gond, ha megjelenik, mert az azt jelenti, hogy valamilyen változásba léptünk, a kutya kikerült a komfortzónájából. Akkor van gond, ha nem csökken, és nem múlik el. A stresszjelek intenzitását, dinamikáját, és változását kell figyelni. Agresszív kutya esetében nálam például nem használhatja azokat a kommunikációs eszközöket, amiket ő úgymond zsigerből használna. Vagyis nem lehet agresszív, nem haraphat, nem lehet tuskó. Hiszen pont ez lenne a lényeg, hogy ne használja az addigi kommunikációs eszközeit, mert azok rosszak! Ha elkezdjük bekontrollálni ezeket a számára aktuálisan használt kommunikációs eszközöket, akkor igen, jön valamilyen stresszjel. De ez nem azt mutatja, hogy rossz felé megyünk. Hanem ebből már tudom, hogy elkezdte érteni, hogy nem használhatja a számára normális, de a közösség számára nem kivánatos viselkedéseket. Márpedig ha a régi eszközeit nem használhatja, akkor el fog kezdeni számára új kommunikációs jelzésekkel próbálkozni. Bekontrollálás alatt pedig sokmindent érthetünk. Például beleültetem az ölembe, és nem hagyom, hogy kimenjen onnan. Mert ha kimenne, előjönnek a régi beidegződések. Mert ha sablonokban gondolkodunk, akkor igen, a kutya az ölemből hamarabb kitámadhat, és is ezt tanítom a gazdáimnak. De sok olyan helyzet van, ahol kilépek ebből a sablonból, mert pont ezzel tudom a visszájára forditani. Vagy mondjuk nem hagyom, hogy a kutya úgymond kimozoghassa a feszültséget magából. Mert ez rengeteg helyzetben ez pont hátrány, nem előny. … és most komolyan. Ki az aki a gyerekét iskolaváltáskor, egyesével összebarátkoztatja a leendő osztálytársaival. Segítjük amivel tudjuk, a tanár is segíteni fogja az első napokban, akkor azt feltételezzük, hogy a kényszer, és az új helyzettel járó stressz ellenére be fog illeszkedni az adott osztályba. Lesznek barátai, jól fogja érezni magát. Mert ez egy megugorható szint neki.

És meg is érkeztünk a kényszerhez, amit annyiszor emlegettek. Az életünk tele van kényszerekkel. A miénk is, és a kutyáké is. A póráz is egy kényszer, hiszen nem mehet arra a kutya, amerre akar, arra mehet amerre mi akarjuk. Az autó is egy kényszer, csak akkor szállhat ki belőle, amikor mi akarjuk. A kert is egy kényszer, hiszen nem hagyhatja el a mi engedélyünk nélkül. A kényszer azt jelenti, hogy bizonyos kereteken belül tartva, nem hagyunk más választást a kutyának, mint amit mi szeretnénk. De ettől, még ha az elején nehezen is indult, mert félt a póráztól, félt az autótól, nem akart egyedül maradni a kertben, még szereti a pórázt, szereti az autót, szereti a kertet.

Nem azt mondom, hogy csak így jó csinálni. Azt mondom, hogy én így csinálom. Minden hegyre több irányból lehet felmenni. Lehet ezzel kötözködni, egyet nem érteni, de azokat a kutyákat, akik valamilyen komoly agresszióproblémával érkeztek hozzám, és 5-6-7-8 trénerrel sem jutottak dűlőre, egytől egyig ezek mentén az alapelvek mentén sikerült megváltoztatni.

Zárásként pedig megmondom őszintén mindig is irigyeltem azoknak az oktatóknak a magabiztosságát, akik egy kb 1 perces videó alapján határozott, karakán, és persze hiba nélküli állásfoglalást tudnak alkotni, és nem félnek ezt világgá kürtölni. Velem ez nem történhet meg, mert ez azt jelentené, hogy eljutottam a maximális tudás szintjére. Na nem mintha nekem nem lenne véleményem bármilyen egyperces videóról, de amig nem bizonyosodom meg arról, hogy a gondolataim helyesek, addig akár tévedhetek is, nem? Hányszor van, hogy a Janival állunk egy-egy kutya fölött, és gondolkodunk, hogy merre menjünk vele tovább.
Persze mondhatjuk, hogy én is szoktam más oktatókat kritizálni a posztjaimban, de én 2 dolgot mindig betartok, mielőtt másokról nyilvánosan kiírom a véleményemet:
- Mindig beszélek az adott kutya gazdájával. A gazda mondja el a saját szavaival a történetüket, a megélt dolgokat, a tapasztalatait.
- Már dolgozom a kutyával, és a gazda pozitiv eredményekről számol be.
Mert ezek nélkül hogy gondolhatom, hogy biztosan helyesek amiket én annak tartok? Illetve soha nem nevesitek a posztjaimban senkit. Legtöbbször nem is tudom kiről van szó, mert egyszerűen nem érdekel.

Persze nem vagyunk egyformák. 🙂

Szerencsére 😂😂🐾

A végtelenbe és tovább ... 😉❤️🐾😉❤️🐾

Kutyaduma Központ, egy KutyaJó hely! 🐾🐕❤️✅️😊
A rossz és a jó kutya között a különbség Te vagy! 🐾❤️🐕😊

(A kép és a szöveg nem felhasználható!)

15/06/2026

Leni megtudta, hogy nem vele, hanem velem volt tele hétvégén a net, és rögtön leitta magát. 😂😂

14/06/2026

Ezen a borongósabb napon dobjuk fel magunkat ezzel a pár hete készült videóval! 🐾❤️

Mert Kutyadumásnak lenni jó. 🐾❤️

Hozzászólásban dobj képet a kutyádról, ha hozzánk jársz. Had csodálja meg mindenki milyen szépek és okosak a Kutyadumás kutyák! 🐾❤️🐾❤️

Tegnap olvastam egy felháborodott posztot. Az egyik állatvédő szervezet t***e fel. Arról szólt, hogy az egyik bázistagju...
13/06/2026

Tegnap olvastam egy felháborodott posztot. Az egyik állatvédő szervezet t***e fel. Arról szólt, hogy az egyik bázistagjuk kórházba került, és jelezve, hogy már jobban van, kitett egy sajátos humorral rendelkező posztot a kórházból, amire ugye a net hű népe szétkapta. Nem ismerve az adott embert, a helyzetet, az előéletet, vagy úgy bármit. Mert kb itt tart a fészbuk népe, hogy órákat tudnak arról csámcsogni, hogy pl egy kutyának mennyire megalázó, hogy esetleg egy morbid humorú poszt kikerül róla. A KUTYÁNAK! Ha pedig a posztban ráadásul még rossz is az a kutya, akkor főleg megalázottnak érezheti magát a kutya. A KUTYA! Egy poszt miatt.

Magának a kutyának, mint fajnak is, és azon belül a kutyafajtáknak is van egy idealizált, tömegeknek megfelelő illúzióképe. Csak és kizárólag az a normális, ha ezeket az idealizált képeket vesszük alapul, és ezek vannak kihangsúlyozva. Az, hogy egy kutya vagy egy kutyafajta lehet problémás, vagy agresszív, az teljesen ki van zárva. Az pedig, hogy lehet extrém problémás, és extrém agresszív, arról ördögtől való bűn nyíltan beszélni.

Nemrég olvastam egy nagyon jó posztot a NexGard-ról. Az volt benne, hogy rengetegen használják (többek között én is), de azt senki nem írja ki, hogy beadta a tablettát a kutyájának, és minden rendben volt, az viszont minden csoportba kikerül, és világgá lesz kürtölve, ha valakinek problémát okozott. És hiába hogy mondjuk ez 100-ból 1, viszont 99 kutyát megmentett a babesiától, ez mégis ad egy torz képet a dolognak.

A hozzánk érkező gazdák bizony szoktak nekünk kétségbeesetten panaszkodni a problémáikról. (Hozzáteszem, ezért vagyunk.) Nem kevésszer hallgattam meg azt gazdáktól, hogy ők bizony megbánták, hogy azt a bizonyos fajtát választották. És ebben az egyik fajta toronymagasan vezeti ezt a listát. De kitenni, hogy ennek a fajtának létezhet extrém problémás egyede, na azt nem lehet. Azt, hogy miért nem tudnak reálisan fajtát választani kezdőbb gazdák, az idealizált illúziórészhez vezetem vissza. Mert amíg mondjuk a tenyésztők is az idealizált illúzióképet veszik alapul, és nem hívják fel az esetleges kritikus pontokra a leendő kezdőbb gazdák, és a fajta iránt érdeklődők figyelmét az adott fajtáról, addig ez a tendencia nem fog megváltozni. Azt hiszem mindenki tudja, aki kicsit is járatos ezen az oldalon, vagy az életemben, hogy én schnauzer fan vagyok. Holtomiglan. :) De ha bárki odajön hozzám, hogy ő snacit szeretne, mit ajánlok, mindig azt mondom, hogy nem ajánlom, és elmondom a fajta rossz tulajdonságait. Csak a rosszakat! Mert úgy gondolom, hogy ezzel viszem előrébb a fajtát. Ha valaki így is snacit akar, az imádni fogja, és nem saját kudarcként éli meg a fajtával járó problémákat.

Tudtátok, hogy a szomszédi viszony leggyakoribb, legmélyebb, és leghosszabb ideig tartó megrontója a kutya? Vajon ha mondjuk például a gazdák előre tudnák, hogy az adott fajta lényegesen ugatósabb, és élénkebb hangú, mint más fajták, és valaki felvázolná nekik, hogy ez a döntés nagy valószínűséggel mély nyomot fog hagyni a szomszédi viszonyon, akkor is azt választanák? (Persze, utólag már azt mondjuk, hogy igen .... de ha mélyen magunkba nézünk, akkor is? Kezdőgazdiként is?) Vagy ha a gazdák tudnák, hogy az az adott fajta agresszívebb hajlamú, mint más fajták, vajon akkor is azt választanák? Ha valaki őszintén elmondaná nekik, akkor is így döntenének?

És nem legyenek illúziók, a gazdák saját kudarcként élik meg a problémákat, hiszen mindenhol azt szajkózzák, hogy a viselkedészavarok és az agresszió csak és kizárólag a gazda hibája lehet!!

Imádom ezt a mai világot. Itt mindenféle jó ösztön, és viselkedés öröklődhet, de a csúnyagonosz agresszió nem! Az biztosan nem! Az agresszióra való hajlam igenis öröklődik!!! Igenis így születik!!!! A kutya nem rózsaszín csillámpóni, hogy olyat rajzolunk belőle, amilyet akarunk!!! Nagyon komoly fajtára és egyedre vonatkozó tulajdonságokkal születnek, amik nem feltétlenül ideálisak a mai világ családi kutyáinak.

Meg amúgy is én vagyok a béna, hogy nem tudtam a net tömegének megfelelően megoldani, mert mások már láttak problémás kutyát, és nem így oldották meg, és micsoda gazdák azok, akik hozzám járnak. Bár sosem azok kötnek belém, akiknek tele az oldaluk extrém problémás kutyákról szóló megoldásokat mutató képekkel és videókkal, vagy akár kritikus pontokat is érinthető képekkel (akár csak egy szájkosaras kiskutyáról), ahova érkezhetnek negatív kommentek is, mert akkora konfliktust már nem vállalnak fel. És itt is bejön egy idealizált illúziókép. Mert a tényleges valóság fájhat. Mert a valóság kegyetlen tud lenni. Mert az emberek is, és a kutyák is kegyetlenek tudnak lenni anélkül, hogy felfognák a t***ek közösségre való súlyát. És nincs sok különbség a két faj között ilyen téren. Másokat használni feszültséglevezetéshez, másokat lenyomni, megalázni teljesen természetes. A különbség ott van, hogy a kutya mindezeket ösztönből teszi.

Tetszik vagy sem, az engem, vagy a posztjaimat kigúnyoló, rajtam csámcsogó emberek miatt nagyon sokakhoz eljut az, hogy én máshogy csinálom mint ami a net illúziójához igazodik, nem tartom ördögtől valónak a szájkosarat, a tudatos kényszert, a kontrollt, és pont ez lehet az ő problémájuk megoldásának a kulcsa. Ez tegnap meg is történt. Ismét sok üzenetet és hívást kaptam elkeseredett gazdáktól.

Tudom, hogy megosztó személy vagyok. Sose titkoltam. Sose kergettem illúziókba a gazdákat. Mégis, nagyon ritkán érzek késztetést, hogy egy engem nem érintő poszthoz hozzászóljak. Akkor is ritkán szólok egy poszthoz, ha az rólam, vagy a posztjaimról szól. (Pedig kémeim mindet jelentenek.) Hát nem vagyunk egyformák, az biztos. 😂😂

Itt szeretném őszintén megköszönni a tegnapi posztomat gyalázóknak, hogy megtették, mert nélkülük ez a poszt nem jöhetett volna létre, pedig már jóideje bennem volt a téma. Hiszitek, vagy sem, hálás vagyok nekik. ❤️🐾

A végtelenbe és tovább ... 😉❤️🐾😉❤️🐾

Kutyaduma Központ, egy KutyaJó hely! 🐾🐕❤️✅️😊
A rossz és a jó kutya között a különbség Te vagy! 🐾❤️🐕😊

A képen egy kiskutya látható, aki szájkosárban van. 2 okból: mert a visításával zsákmányálattá t***e magát, és mert korát meghazudtolóan varrógépként rágott végig mindenkit, akit ért. Akit meg nem ért, ahhoz odarohant, hogy érje. Én pedig (mint tegnap kiderült, bár ezt eddig is tudhattuk) egy aljasrohadék vagyok, mert nem engedtem be a kölyökcsoportba. Ki ne szeretné, ha egy problémásabb kutyát az ő kölyökkutyájaval szocializálnának be? 🤦‍♀️🤦‍♀️ Aztán aljasrohadék vagyok, mert a szocializaciós órája elején szájszíjat t***em rá. Amit aztán levettünk. Mert ugye a szajkosár használata bűn, és tudatlanságra utal.

Szóval akik úgy érzik, hogy egy ilyen aljasrohadék tud nekik segíteni, kereshetnek: de jelezném: hosszú a várólista. ... pedig nem tudom ettől jobban hangoztatni, hogy egy aljasrohadék vagyok.

Cím

Ady Endre Utca Után
Szod
2134

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Kutyaduma Központ Sződ, Kutyaiskola és Kutyanapközi új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

A Vállalkozás Elérése

Üzenet küldése Kutyaduma Központ Sződ, Kutyaiskola és Kutyanapközi számára:

Megosztás

Kategória