Szürkevillám mudi kennel

Szürkevillám mudi kennel Családi kutyák képzése terel és összetart. Örülök, hogy Mudim van. "

Terápiáskutya képzése, és vizsgára felkészítése, habilitációs kutyakiképzői végzettséggel.

Jellem - kellem, egészség - szépség (Temperament - Accessories, Health - Beauty)

Kutyás terápia
Kutyakiképző, tréner
Jelzőkutya kiképzője, siketek "halló kutyája" , epilepsziás rohamjelző, diabéteszesek jelzőkutyája, stb. "Amíg nem adod fel, addig legyőzhetetlen vagy." -Andrew Matthews"

Szürkevillám = szürke és villámgyors, és mint a villám, erős energia hordozó :-)))

".... és a jelleme ami rá

mutat magukra...., mert milyen a Mudi.. Rohamjelző kutyák kiképzése és klienshez juttatása 2021-től folyamatosan. A jelentkezéseket [email protected] címre kérem!

Két leányzó költözött a kennelből, Veni és Vicsi. Veni már hetekkel ezelőtt elköltözött. Ő tesztelve lett, és megkezde t...
14/06/2026

Két leányzó költözött a kennelből, Veni és Vicsi.
Veni már hetekkel ezelőtt elköltözött. Ő tesztelve lett, és megkezde tanulmányait a 8KL Nyolckézláb Segítőkutyás Alapítványnál.
Vicsi álomgazdija is megérkezett. Türelemmel vártunk, amíg megérkezik az a személy/család, aki a legideálisabb a jelentkezők közül.

Mindig azt kérdezi a face, hogy "Mi jár a fejedben?" Hogy mi jár? Például: egy jóindulatú hozzászólást "mellreszív" vala...
09/06/2026

Mindig azt kérdezi a face, hogy "Mi jár a fejedben?"
Hogy mi jár?
Például: egy jóindulatú hozzászólást "mellreszív" valaki, vagy korábban kioktattak, stb. mert tapasztalatból más véleményem volt, mint XY-nak, aki azt állította, hogy ő "szakértőket" kérdezett meg, én meg milyen csúnyán viselkedtem.
Ja! Nekem lett igazam. Aztán körbeérdeklődtem szakértő ügyben, ami hogy is mondjam... Van, a témából hozzáértő, csak a speciális esetet(fajtát) nem ismerik, általánosítanak.
Szóval eszembe jutott ismét a hamvas mudik és dd gének kapcsolata.
Még mindig sötétben tapogatózunk, mert speciálisan senki nem áll rá a témára, gondolom, anyagiak és érdektelenség miatt.
Így én vagyok az, aki újra és újra feldobja a témát, keresi a megoldást. Az nem lehet a megoldás, hogy dobjuk ki, mert akkor nem lesz probléma.
Volt törekedés arra persze, mármint a "kidobásra". Az eredmény, hogy rejtve ment tovább a "d" gén, titkolva magát. Aztán egyszercsak febukkant itt is, ott is az almokban. Ilyen ez a fránya genetika. Bujkál egy kicsit, aztán kidugja a fejét a homokból. Mindenesetre szaporodnak. Vannak hibátlan szőrű, és itt-ott vagy a füleken kopaszodó hamvasok. Nem tudjuk, hogy mi a különbség, és egyáltalán van-e különbség az öröklődésben. Az is lehet, hogy egy gén kombináció okozza. Ez egy kósza ötlet, de egyenlőre semmire sincs bizonyíték.
Feltételezések vannak.
Ahogyan azt sem tudjuk, hogy a fiatalon kopaszfülűek között egyes példányoknak miért szőrösödik a fülük 3 éves koruk körül. Az általam ismert két ilyen példány például mindkettő ivartalanításon esett át. Ők a Manna és a Fülöp.
Kérdés, van-e összefüggés? Ha van, akkor nem a gének, vagy nem egyedül a gének, hanem a hormonok is számíthatnak.
Szóval. Vannak gyűjtött adatok, ami kevés, és csak következtetések vannak. Nincs erre irányuló DNS vizsgálat, ami fajta és színspecifikus lenne. Csak általánosítások, bélyegek, és bélyegzések, frázisok, és találgatások.
Mondjuk az is érdekes, hogy a "szőrösek" sem egy formán tolják a fülükön a szőrt.
BZS

Ma a Dunaparton gyakoroltunk
31/05/2026

Ma a Dunaparton gyakoroltunk

Mudi-suli nemcsak mudiknak 😀
28/05/2026

Mudi-suli nemcsak mudiknak 😀

Tegnap a reggel kellemetlen hírrel indult.Aztán összeszedtem magam, és csak elindultam Álommal és Legénnyel Bodakútra gy...
24/05/2026

Tegnap a reggel kellemetlen hírrel indult.
Aztán összeszedtem magam, és csak elindultam Álommal és Legénnyel Bodakútra gyakorolni.
Legénynek végre megjött a hangja 😀
Álom pedig belevetette magát a teendőkbe.
Nekem pedig ezúttal sikerült végig talpon maradnom 😉

Betyárral megkezdtük a tanulást. Két vizsgát kell majd letennünk. Az első a karakter vizsga. Ami után mehetünk "élesben"...
23/05/2026

Betyárral megkezdtük a tanulást.
Két vizsgát kell majd letennünk.
Az első a karakter vizsga. Ami után mehetünk "élesben" gyakorolni intézménybe.
A második záró vizsga után majd megkezdheti a terápiás munkáját.
Addig mindenfélét kipróbálunk, trükköket tanul, és egyebeket.
Mit lehet tudni Betyárról?
Betyár 10 hetesen gazdisodott, majd 2 és 1/2 évesen gazdát váltott. Új gazdája hamarosan beteg lett, és nem tudta vállalni a fiatal kutya gondozását, és visszakerült hozzánk.
Elkezdtem a kutya életében addig elmaradt megtapasztalások pótlását. Aki három éve találkozott vele a Mudi-suliban, az tudja, hogy mekkora utat jártunk be az első foglalkozástól a terápiás suliig.
Hamar megmutatkozott, hogy az amúgy félszegnek tűnő kutya, pozitív energiával rendelkezik. Nemcsak, hogy kijön más kanokkal, de nálánál félősebb kutyát támogatni is tud. Például, amikor Nessie nem mert beszállni a metrókocsiba. Betyárt mellé vezettem, és szó szerint Betyárra támaszkodva, könnyedén belépett Nessie a fülkébe.
Voltunk kiállításon, ahol eleinte nehezen boldogult. Mára azonban megszerezte a championátust is.
Volt, hogy gazdát kerestem neki, de nem bárkinek, és nem mindenáron.
Most úgy tűnik, megtaláltuk a helyét a csapatban, és Kedves utódja lesz a terápiás munkában ❤️
Szürkevillám Kapcabetyár
(Szürkevillám Árendás-Csillagvirág)

Cím

Szalkszentmárton
6086

Nyitvatartási idő

Hétfő 08:00 - 20:00
Kedd 08:00 - 20:00
Szerda 08:00 - 20:00
Csütörtök 08:00 - 20:00
Péntek 08:00 - 20:30
Szombat 09:30 - 20:30
Vasárnap 10:00 - 19:00

Telefonszám

+36707797505

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Szürkevillám mudi kennel új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

A Vállalkozás Elérése

Üzenet küldése Szürkevillám mudi kennel számára:

Megosztás

Kategória