17/06/2026
Mátraaljai Csörtetők Atom "Argo" & Balián💚💚
A tegnap reggelt bemutatóval indítottam velük és onnan egyenesen a rendelő felé vettük az irányt. Felfrissülés, lazítás és persze pisilés gyanánt, kiengedtem őket a hátsó udvarra, ácsorogtam a fű szélében és csak gyönyörködtem bennük.
Van egy nyilvánosan talán kevésbé ismert fokmérőm az agarak küllemére. Józsinak gyakorta emlegetem, de lehet ti még nem hallottátok. Ez nem más, mint hogy van e olyan szép az én szememnek az adott egyed, hogy kocsiba ülnék most érte és Szabolcs megyéig meg sem állnék.
Tegnap, ahogyan néztem őket - miközben egymás mellett szaglászva fedezték fel a kertet - arra gondoltam, hogy Szabolcson túl is útra kelnék értük. És ezt tudják fokozni azzal a mérhetetlen kedvességgel, simulékonysággal, ami mindkettejük sajátja.
Nem én álmodtam meg a létezésüket, de szívből remélem, hogy tudok úgy létezni tenyésztőként, amivel tovább adhatom kincsüket.
Hálás köszönet mindenkinek, aki lehetővé t***e, hogy ilyen agaraim legyenek!