19/06/2026
🇭🇺 Valószínűleg ez egy megosztó poszt lesz! "Középvonalas" trénernek tartom magamat, tehát pozitív megerősítéssel dolgozom, illetve a force free nevelésben, oktatásban hiszek. DE! Vannak helyzetek, amiket nem lehet csak így megoldani. Egyre nagyobb probléma, hogy a gazdik nem akarnak vagy nem mernek határt szabni a kutyáiknak. Olvastam egy nagyon jó posztot (Facebook sztoriban meg is osztottam), ami arra késztetett, hogy leírjam a saját véleményemet is, mert az utóbbi időben egyre több olyan gazdi keres meg, akinek a kutyája bizony agresszív vagy teljesen kezelhetetlen bizonyos szituációkban. A vége mindig az, hogy kiderül, szinte semmi szabály soha nem volt felállítva a kutyának, vagy ha volt is elméletben, gyakorlatban igazából nem volt betartatva vele, mert " nem volt kedve a kutyának megcsinálni". Aki járt már nálam órán, az hallotta tőlem, hogy "Kit érdekel, hogy a kutya mit akar?" A kutya azért lett az ember legjobb barátja, mert jó követő. Nem azért, mert ő mondja meg, hogy merre megyünk vadászni és azt hogyan vadásszuk le. Azokat a kutyákat, akiknek ilyen önálló ötleteik voltak, az ősember nemes egyszerűséggel leütötte egy bunkós bottal.
Ne hagyd, hogy a kutyád a fejedre nőjön! Vannak gazdik, akik inkább leélnek egy életet úgy, hogy eltűrik, hogy a kutya néha megharapja őket, vagy napi szinten morog rájuk, napi 3x sétáltatják úgy, hogy repülnek utána, mint Károly bácsi Frakk után. Itt vagyok, segítek normálisan viselkedő kutyát csinálni a Tiédből is! De ahhoz Neked is akarnod kell a változást és tenni érte gyakorlással, következetességgel, határozottsággal!
(A kép csak illusztráció, de mesterséges intelligenciával készítettem egy valós esemény alapján. A gazdi szívesebben ült a nappaliban a földön, mert a kutya rámordult, ha le akart ülni mellé a kanapéra.....)
--------------------------
🇬🇧 English version in the comment section