06/04/2026
Amikor szeretnél kicsit kiszakadni a nagyvárosi nyüzsgésből, a mindennapi hajtásból... Keresel egy feltöltődésre alkalmas helyet. Töltődsz, relaxlálsz, számolod a felhőket, magadbaszívod a tavasz illatát.
Ezúttal Szandaváraljára esett a választás. Felhőt számolni bőven volt lehetőségem 😅 igen ramaty idő volt. Esett, fújt, hideg volt. De azért nem vette el a kedvem a túrázástól. 😃
Felmentünk Szanda várához. Ez most nem volt egy életbiztosítás. Rettentő erős szél és széllökések fogadtak a hegytetőn. Viszont a kilátás mindent megért.
Innen lefelé Becske felé tartottunk. Megnéztem egy régi andezit bányát is. Kicsit rosszalkodtam 😅 a tiltó tábla ellenére is bementem. Ti azért ne csináljatok ilyet!
Ahogy a völgybe értem annyira nem szokatlan, de nyugtalanító csontokat találtam. Át is futott a gondolat a fejemen, hogy a halál völgyébe keveredtem.
Becskén felmentem a helyi Stupa-hoz. Ebédeltem, meditáltam, gyönyörködtem a kilátásban, majd elindultunk vissza az autóhoz.
Ha szeretitek a kicsit eldugott, kevésbé forgalmas kiránduló helyeket... Erre nézzetek el egyszer! 😃