12/06/2021
Ez a kis csapat egy CSODA!
Parvati (jobbra) az engedetlen anyuka, Kugli (balra) az ugatós fiú :)
Amikor Zsófi megkeresett az első találkozásunk nagyon hasonlóan zajlott mint a már végzős Wifi esetében. Kugli, nagyon nem szereti a társaságot, így félelmében sokat ugatva próbálja kommunikálni felénk, hogy nem lesz ez így jó.
Félelmi agresszió kezelése:
Ilyen agresszió gyökere általában a határozatlanság és következetlenség, amely természetesen kezelhető, de nagyon sok munka és energia szükséges hozzá. Félelmi agressziót nem tudunk még több agresszióval kezelni, így nagyon fontos, hogy ilyen esetekben soha ne próbálkozzunk megtörni a kutyát, mert az csak rontani fog a helyzeten. Minden kutyával kapcsolatos probléma megoldásának gyökere a fegyelmezett viselkedés amit a gazdi parancsának pontos követése javíthat kizárólag. Első körben tanítanunk kell a kutyának a különböző viselkedést és csak utána számon kérni
Így tettünk hát ezekkel az ebekkel is. Első körben megtanítottuk nekik a pozitív illetve negatív megerősítést, ezek után próbálkoztunk a különböző feladatokkal. Amikor már tudtunk kicsit csendben is beszélgetni a ház kertjében, elhatároztuk, hogy ideje kipróbálni a gazdik által nagyon sérelmezett utcai sétát.
Gazdik: Nem lehet velük sétálni, mindekettő húz és ugat minden kutyára.
Az utcai próbák alkalmával, elmagyaráztuk a kutyiknak, hogy a gazdira kell figyelni még akkor is ha egy másik kutya a kerítés másik oldalán ugat rájuk. Ez csakis úgy sikerülhetett, hogy még mielőtt bemelegedett volna az eb, kapott egy utasítást amit neki egyre hosszabban és egyre nagyobb és közelebb lévő ugatás ellenére követnie kellett.
Hála a fantasztikus gazdik kitartásának és szorgalmának a kutyák mamár szemmel láthatóan jobban sétálnak. Természetesen még most sincs vége a kiképzésnek, de ezt a búcsú alkalmával meg is beszéltük.
Lányok, a számom tudjátok, ha bármilyen kérdésetek van, hívjatok azonnal!
Kedves gazdik akik hasonló problémával kűzdötök, hívjatok bátran egy INGYENES első találkozóért a 06202181993 számon!